Obróbka aluminium

Właściwości tego lekkiego metalu powodują, że jest on coraz częściej wykorzystywany przez rozmaite gałęzie produkcji. Komponenty z aluminium charakteryzuje ponadprzeciętna wytrzymałość w stosunku do niskiej wagi, a także stuprocentowa odporność na korozję. Wytwarza się z niego części konstrukcyjne do wielu urządzeń w przemyśle motoryzacyjnym, okrętowym, AGD, budownictwie i wielu innych. Przy licznych zaletach największym wyzwaniem pozostaje jego obróbka, do której potrzebne są specjalistyczne narzędzia i frezy.

Wynika to z dużej plastyczności tego materiału, zwłaszcza gdy w tokarce lub frezarce pojawia się czysty metal, lub jego stop z wysoką zawartością tego pierwiastka. Obróbka aluminium wymaga dużej staranności w prowadzeniu ostrza, gdyż każde wysunięcie się jego krawędzi z linii oznacza odkształcenie elementu. Poza tym z największą starannością należy kontrolować prędkość obrotową i temperaturę obróbki. Dlatego nawet przy użyciu obrabiarek numerycznych CNC ważna jest umiejętność ustawienia wszystkich parametrów.

Obróbka CNC

Oferujemy swoje usługi we frezowaniu i toczeniu metali. Obróbka aluminium w technologii CNC w naszych warsztatach niedaleko Mielca to gwarancja dokładnego odwzorowania wersji z rysunku technicznego, nawet w przypadku skomplikowanych kształtów i niewielkich wymiarów. Po realizacji pierwszego projektu nasi kontrahenci najczęściej podejmują z nami stałą współpracę – za naszą rodzinną firmą przemawia wieloletnie doświadczenie w realizacji wymagających zamówień od producentów na skalę przemysłową z Polski i zagranicy.

Wybór aluminium jako tworzywa dla projektowanych elementów konstrukcyjnych nie musi oznaczać dużego ryzyka i utrudnień w produkcji. Nowoczesny park maszynowy, dzięki któremu obróbka metali nieżelaznych w naszym wykonaniu przebiega sprawnie i starannie, daje pewność uzyskania znakomitego efektu. W razie potrzeby oprócz numerycznych tokarek i frezarek CNC mamy do dyspozycji tradycyjny sprzęt, umożliwiający ręczne modelowanie dowolnego tworzywa z równie udanym skutkiem.

Tłoczenie i wykrawanie detali na prasach

Tłoczenie i wykrawanie detali na prasach Materiały które obrabiamy: stal ,stale nierzewne,metale kolorowe [ mosiądz, brąz, miedź, aluminium ] Zlecenia...

Zapytania ofertowe

Szukamy klientów chcących nawiązać długoterminową współpracę, o zapotrzebowaniu na produkcję. Abyśmy mogli w pełni zrozumieć Państwa projekt i potrzeby oraz...

Szukamy klientów chcących nawiązać długoterminową współpracę, o zapotrzebowaniu na produkcję.